İL-İL TÜRKİYE HABER

DIŞ HABERLER

İÇ HABERLER

AZERBAYCAN

 UZAYDAN HABERLER

SPOR

TAEKWONDO

TEKNOLOJİ

OTO-MOTO

 OYUNLAR / GAMES

MAGAZİN

ŞİİRLER

FIKRALAR

POLİTİKAMIZ

LİNKLER

AKİSLER

REKLAMLAR

KÜNYE

KIZIL ELMA

DOKUZ IŞIK

TÜRK DÜNYASI

OSMANLI

TÜRK BÜYÜKLERİ

DİNİMİZ

BOZKURT

RESMİ GAZETE

GAZETE - MEDYA

T.C. KİMLİK NO

VERGİ KİMLİK

DÖVİZ

EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR SİTEMİZDE

MOSQUE/CAMİLER

 GEÇMİŞİMİZ

ATATÜRK

ÇANAKKALE

OTOMOBİLLER

MOTOSİKLETLER

TAEKWONDO

AHISKA TÜRKLERİ

 KERKÜK TÜRKLERİ

 TEBRİZ BOZKURT

 YÖRÜK TÜRKMEN
 EBÜLFEZ ELÇİBEY
 ZAFERE DOĞRU
 SATURN

UZAY ÇİÇEKLERİ

 SPACE / UZAY
 ÜÇ BOYUTLU SURİYE
 ITC BRÜKSEL'DE

EN GÜZEL VİDEO FİLMLER SİTEMİZDE

TAEKWONDO

KOMİK

ERMENİ MEZALİMLERİ

Yunus EMRE

Hayatı Şiirleri

Türk milletinin yetiştirdiği en büyük tasavvuf erlerinden

KALBİMİZDEKİ BAŞBUĞUMUZ

ALPARSLAN TÜRKEŞ ve TÜRK ÜLKÜSÜ

Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksul-lukla savaşa, adalette

ÇANAKKALE ALBÜMÜ

www.asilkan.org

SİTEMİZİN BÜYÜK HİZMETİ

  

SİTEMİZDE ŞU ANDA KAÇ KİŞİ VAR?

ZAFERE DOĞRU

İSTİKLAL SAVAŞI GAZETESİNİN KUPÜRLERİNİ YAYINLIYORUZ

BÜYÜK

TURAN PARTİSİ 

DÜNYA BASININI ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

MEDYA

listemiz eklendi

AHISKA TÜRKLERİ'NİN

GÜÇLÜ SESİ

ahiskaninsesi.com

Hizmetinize girmiştir.

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ

''Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.'' (2/154)

''Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Allah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler.'' (3/169-170)

"Mukaddes Dava Yolunda toprağa düşmüş bütün ülküdaşlarımızı yetiştiren analara, babalara, hocalara, arkada gözü yaşlı kardeşlere, eşlere, çocuklara, Allah'tan sonsuz sabırlar diliyorum... Cenab-ı Allah (c.c) bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin ve onlardan razı olsun..."

GÜN SAZAK

Türkmen Beyi
ŞEHİT GÜN SAZAK
(1932-1980)

 

"Bizi öldürebilirler, fakat davamızın yürüyüşünü kimse engelleyemez."

BİYOGRAFİSİ

27 Mayıs akşamı komünist katiller tarafından şehid edilen Gün Sazak, 26 Mart 1932 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara Maarif Kolejinde yapan Sazak 1951-1959 yılları arasında Birleşik Amerika'ya gitti. Burada California Polytechnic-Curleck Koleji'nde süt sanayii ihtisası yaptı. 1955-1956 yılları arasında çiftlik yapan Sazak, 1956-1958 yıllarında askerlik vazifesini ifa etti.

Askerliği bitince çiftliği sürdüren Sazak, 1972 yılında bir inşaat firması kurarak müdürlüğünü üstlendi. Bu firmanın müdürlüğü döneminde 6 liman, 1 havaalanı ve bir hastahanenin yapımında görev aldı.

Gün Sazak daha sonra Türk Milliyetçiliği fikrinin siyasi hayattaki aksiyonu MHP'ye girdi ve genel kurul üyeliğine seçildi. 1973'deki kongre ile yeniden genel kurul üyeliğine getirildi. Bu kongre Sazak'ı aynı zamanda MHP Genel Başkan Yardımcısı yaptı.

Şehid Gün Sazak 21 Temmuz 1977 tarihinde kurulan AP, MSP, MHP koalisyon hükümetinde parlemento dışından Gümrük ve Tekel Bakanı oldu. Gün Sazak'ın bakanlık dönemi Türk tarihinde kaçakçılığa karşı en şiddetli mücadelenin yürütüldüğü bir dönem olarak hatırlanacaktır. Gün Sazak, üstün çalışma şevki ve azmi ile başarılı bir bakanlık döneminde dost ve düşman herkesin takdirini kazanmıştı.

İngilizce bilen Sazak evli ve iki kız, iki erkek dört çocuk babasıydı... Büyük dava adamı, Ülkücü Lider, Şehid Gün Sazak, sağlığında Türklük düşmanlarının saldırılarına, iftiralarına uğramıştı...

27 Mayıs, Türk siyasî hayatına iki önemli hadiseyle geçti. Birinde DP iktidarı bir askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılmış, diğerinde Türk siyasi tarihine meş'um bir cinayet olarak geçecek bir şehadet vukû bulmuştur.
Bu şehit, 27 Mayıs 1980 günü Ankara'daki evinin kapısında, terör örgütü DevSol'un militanları tarafından kurşunlanarak, toprağa düşen Gün Sazak'tı. Şehadet mertebesine ulaşmadan ewel, Anadolu'nun dört bir yanında bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen şehit ülkücülerin cenaze törenlerinde, "herkesin acaba bir gün bize de sıra gelecek mi" diye birbirine baktığı bir dönemde; "Bizi vurabilirler, ama davamızın zafer yürüyüşünü durduramazlar" diyordıı üllcüdaşlarına.
Gün Sazak, ülkemizin tanınmış köklü ailelerinden biri olan Sazak ailesine mensuptu. Babası Emin Sazak, tek parti diktatörlüğü döneminde milli şef ve onun partisi CHP zulmüne karşı mücadele etmiş ve çok partili siyasi hayata geçişte, Demolcrat Parti saflarında yer almış, ciddi bir siyaset adamıydı.
Anadolu insanının bütün hasletlerini üzerinde taşıyan bir karakter örneği olaraK, tam bir millî sentezdi. Toprakla haşır neşir olmuş Anadolu insanının ağırlığını, seciyesini, ahlâkını üzerinde taşıyan bir abide şahsiyetti.
Yetiştiği Anadolu kültürünün bilincinde olarak, millî, manevî değerlere bağlı genç bir delikanlı iken, yüksek öğrenim için gittiği Amerika'da bile ülkesine, kültürüne, toprağına bağlılığını yitirmedi. Köklü ve zengin bir ailenin oğluydu. Ama, kendisi gibi zengin aileye mensup, falcat kökünden ve kültüründen uzaklaşmış, rııhlarını Batının maddeci dünyasına esir etmiş şımarık burjuva gençleri gibi olmadı.
Amerika'dan döndükten sonra atıldığı iş hayatında da başarılıydı. Zenginlik onun kişiliğini ve ahlâkını asla bozmadı.
Sazak, iş hayatıyla birlikte ülkedeki siyasî gelişmeleri de yakinen takip ediyordu. Siyasetçi değildi ama, siyasetçilerin ve siyasi partilerin yakından tanıdığı bir lcişiydi.
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasî şartları da biliyordu. Türkiye iyi yönetilmiyordu. İşler iyi gitmiyordu. Kızıl terör günden güne ülkeyi felakete sürüklüyordu. Bu karamsar tablo Sazak'ı da derinden derine üzüyordu.

Böyle bir ortamda siyasete girecek, işadamlığından siyasete ve oradan şehadet mertebesine ulaşacalc bir çizgiyle kendisini karşı karşıya bırakacaktı.

ALPARSLAN TÜRKEŞ ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Genel Başkan Yardımcısı Sadi Somuncuoğlu'nun konuşmasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Alparslan Türkeş kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Türkeş, konuşmasında şunları söyledi:

"Çok değerli arkadaşlarım, büyük dava adamı, temiz insan, büyük vatansever, vefakar, küçüklerine karşı şefkatli ve memleketine, devletine karşı her türlü fedakarlığı benimseyen yüce ruhlu arkadaşımız Gün Sazak Bey'i sevdiği vatan topraklarına emanet etmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Değerli arkadaşlarım, Gün Sazak hem çok değerli bir devlet adamı, hem çok imanlı bir vatansever, bir milliyetçi, hem de gönlü insan sevgisi ile dolu, insanlara karşı şefkatle, yardım duygularıyla dolu büyük ruhlu, büyük insandı. Gün Sazak, insanlığı aşağılatan her türlü fikre karşı, Gün Sazak insanların saadetinin hür olmalarına bağlı olduğuna derinden inanmış, kanaat getirmiş, demokrasiye inanmış, hakkı, adaleti herşeyin temeli kabul eden büyük bir yaratılıştaydı. Gün Sazak, aynı zamanda yiğit bir Anadolu çocuğuydu. Cesur bir insandı. Kendisine tehlikelerden, suikastlerden bahsedildiği zaman güler geçerdi.

Değerli arkadaşlarım, niçin Gün Sazak'ı vurdular? Neden Gün Sazak'ı Türk Devleti'nin düşmanları, vatan hainleri, Türkiye'yi sömürge yapmak için sömürgecilerin satılmış uşakları niçin hedef seçtiler? Çünkü Gün Sazak, herşeyden evvel Türk vatanının bütünlüğünün korunması, Türk Milletinin birliğinin korunması, dünya üzerindeki biricik bağımsız Müslüman Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşatılması için faaliyet içinde idi, gayret içinde idi. Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelen tehlikelerin önlenmesi için gayret içinde idi. Çünkü Gün Sazak köleliğe karşı, esarete karşı, insanın insana kul olmasına karşı mücadele halinde idi. Çünkü Gün Sazak, çok partili hürriyetçi demokratik rejimin yaşaması, bu demokratik rejimi yıkarak yerine bir komünist dikta rejimi kurulmaması için gayret içinde idi. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanları, Türkiye'yi sömürge yapmak isteyenler, Türk Milletini parçalayarak kölelik rejimine götürmek isteyenler Gün Sazak'ı hedef seçmişlerdir. Ama değerli arkadaşlarım, Gün Sazak'ın yolunda gayret gösterdiği, çalıştığı ve en sonunda canını da çekinmeden feda ettiği kutsal dava; Türk milletinin kalbinden gücünü alan, Türk milletinin milli iradesini temsil edene kutsal dava devam edecek, yaşayacaktır! Bu kutsal davanın bütün Türk Milleti sahibidir. Bütün Türk Milleti bu kutsal davaya kıymaya kalkanlara karşı, bu devleti parçalamak isteyenlere karşı ayağa kalkmaktadır, olduğu yerden doğrulmaktadır. Türk milleti ayağa kalktığında bütün bu hıyanetler ezilip gidecektir! Hainlerle beraber olanlar, onlara arka çıkanlar, onlara şöyle veya bu şekilde destek olanlar, yalan ve iftiralarla gerçekleri saklayamayacaklardır. Türk milletinin yaşama azmini, bağımsız yaşama azmini hiç bir hıyanet engelleyemeyecektir.

Değerli arkadaşlarım, Gün Sazak, inandığı dava uğrunda şehid oldu. 0 ölmedi, her zaman aramızdadır, aramızda yaşayacaktır; hatırası ile, fikirleri ile, davası ile Türk milletine güç verecektir, hız verecektir. Şehidler ölmez. Allah rahmet eylesin."

Copyrights (c) 2006  www.buyukturanpartisi.com - www.asilkan.org

 

  

  

  

Google

Copyrights (c) 2004  karun@karunpc.com   

www.karunpc.com